Masajı her günün bir parçası yapın.

Sırt ağrılarını hafifletir

Bel ağrısı yaşadığınızda, en basit görevler bile çok zorlu hale gelir. Düzenli masaj almak, oksijene aç kalmış sırt kaslarına kan dolaşımını arttırarak vücudun doğal ağrı kesicisi olan endorfin salgılamasını sağlar.

Kas gerginliğini ve sertliği hafifletir

Düzenli masaj, vücudu güçlendirir; kasları, eklemleri ve bağları harekete geçirir.

Kas spazmlarını azaltır.

Beklenmedik kramplar ve spazmlar, ağrılı ve sinir bozucu olabilir. Düzenli masaj ile nazik ve kademeli biçimde kaslarınızı gererek ve kan dolaşımını artırarak ağrıyı hafifletebilir ve iyileşme sürecini hızlandırabilir.

Gerilim ve stres kaynaklı baş ağrıları ve göz yorgunluğunu hafifletir.

Vücuttaki her kas ve sinir birbirine bağlıdır. Ağrılara sahip bir boyun gözlerinizi sürekli olarak zorlar. Düzenli masaj sırt, boyun ve vücudun tüm kaslarına kan akışını düzenler ve arttırır, böylece doğal sağlığınıza kavuşmanıza yardımcı olur.

Ağrıları Hafifletir

Cellini®
Ağrı azaltmada popüler ürün

Perfect Chair.

Daha Fazla Bilgi
 

Gevşemeyi arttırır

Düzenli masaj sıkı kasları gevşetir ve vücudun daha iyi hissetmesine yardımcı olan endorfinlerin serbest kalmasına yardımcı olur, bu da restoratif gevşemeyi sağlar ve zihnin ve vücudun doğal sağlığına kavuşmasına yardımcı olur.

Stresi Azaltır

Trafik, ilişki problemleri veya yorucu bir iş günü... Hepimiz stresli durumlarla karşı karşıyayız. Hem kısa hem de uzun süreli stres vücutta hastalanma olasılığını; kalp hastalığı gibi ciddi durumların ortaya çıkma riskini artıran ve hali hazırda daha da kötüye giden sorunları yaratabilecek değişiklikleri tetikler. Düzenli masaj, kasları gevşeterek, stresi hafifleterek ve vücudun endorfin salgılamasını sağlayarak zihin ve vücudu rahatlatır.

Zihninizi rahatlatır

Düzenli masajın, zihnin stres sinyallerini izleme ve uygun şekilde yanıt verme yeteneğini geliştirdiği, sakin düşünme ve yaratıcılık için kapasiteyi artırdığı kanıtlanmıştır.

Kaygıyı azaltır

Düzenli masaj, vücudun sempatik aktiviteden parasempatik aktiviteye geçmesini ister, zihnin sakinleşmesini ve yavaşlamasını sağlar. Bu durumu arabada ayağınızı gazdan çekmeye benzetebilirsiniz. Yoğun düşünce ve stres durumunda gelen bu anlık soluk, zihni “yeniden başlatır” ve sağlıklı bir zihinsel durumun geri kazanılmasını sağlar.

Stresi Azaltır

Cellini®
Stres azaltmada popüler ürün

Royal.

Daha Fazla Bilgi
 

Daha verimli kalp atışları

Düzenli masajın stresi azaltmaya ve kan akışını iyileştirmeye yardımcı olduğu, böylece kalbin daha az çabayla aynı miktarda kan pompalamasını sağlayarak kalp sağlığının iyileştirilmesine yol açabileceği bilinmektedir.

Düşük kan basıncı

Yüksek tansiyon (veya hipertansiyon), kan arterlerden normalin üzerinde bir basınçta hareket ettiğinde olur; bu inme, kalp krizi, kalp yetmezliği veya böbrek yetmezliğine neden olabilir. Düzenli masaj, tansiyonun düşürülmesine ve vücudun doğal sağlık hissinin korunmasına yardımcı olan yüksek tansiyona katkıda bulunan stresin etkileriyle mücadeleye yardımcı olur.

Lenf sistemini iyileştirir

İnsan bedeninde, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan birçok sistem, organ ve salgı bezi bulunur ancak ne yazık ki bunların çoğu tıkalı ya da zamanla tamamen işlevsiz hale geliyor. Düzenli masaj, yorgunluğu ve stresi azaltmak için çalışarak sağlıklı lenf akışını desteklemeye ve potansiyel olarak zarar verebilecek atık ürünleri ortadan kaldırmak için vücudu uyarmaya yardımcı olan doğal savunma sistemini korur.

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Araştırmalar stres düzeyinin yüksek olduğu kişilerin genel nüfustan daha sık hastalandığını gösteriyor. Masajın stresi azaltan ve uykuya teşvik edici faydalarının ötesinde, düzenli masajın bağışıklık sistemlerinde sitotoksik kapasitenin (vücudun doğal “katil hücrelerinin” aktivite seviyesi) artırılmasına ve iyileştiren t-hücrelerinin sayısının azaltılmasına yardımcı olduğu gözlemlenmiştir.

Cilt sağlığını ve beslenmesini iyileştirir

Düzenli masaj, kan dolaşımını arttırmaya, ölü cilt hücrelerini dökmeye ve cildi tonlandırmaya yardımcı olur, bu da hücre yenilenmesini teşvik eder ve atık ürünlerin atılmasına yardımcı olur. Daha sağlıklı ve daha iyi gözüken bir cilde sahip olmanıza yardımcı olun.

Sağlıklı ve Daha Canlı

Cellini®
Sınıfının en iyisi.

Ogawa Smart Edge+

Daha Fazla Bilgi
 

Daha verimli uyku

Masajın hareketleri kanın kaslara ve eklemlere girip çıkmasına neden olarak hayati oksijen ve besin maddelerinin verimini arttırır.Bu işlem, tüm vücuda gelişmiş bir refah duygusu sağlayabilir ve daha derin ve daha rahat bir uyku için izin vererek zihni sakinleştirir.

“Derin bir nefes al”

İşler biraz karıştığında insanların “derin bir nefes al” demelerinin bir nedeni var. Bunun nedeni derin, kolay nefes almanın doğal olarak vücudu istirahat ettirmesidir. Düzenli masaj, ağrılı kasları rahatlatır ve normal nefes almayı daraltabilecek stresi azaltır.

Dik Duruş

Sıkı, ağrılı kaslar vücudun dengesini bozabilir. Düzenli masaj derhal sorunu çözer, kasları gevşetir ve vücudun sağlıklı bir duruş sürdürmesini sağlar.

Şefkatli, besleyici bir dokunuşun tadını çıkarın

Doğumdan itibaren insanlar temas ve beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Düzenli masaj bu ihtiyacı gerçek dünyadan uzaklaşırken sağlar.

“Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.”

Dünyayı duyularımızın izlenimleri ile algılıyor ve deneyimliyoruz. Cildimize yapılan her doğru dokunuş, yüzlerce reseptörleri uyararak sinir sistemimize sinyaller gönderiyor. Düzenli masaj karmaşık sinir sistemini ve kasları rahatlatır, vücudunuzun ve zihninizin daha uyumlu olmasına yardımcı olur.

Daha iyi hissedin

Cellini®
Stres yönetiminde popüler

Casada.

Daha Fazla Bilgi

Cellini'ye teslim olarak her gün ihtiyacınız olan masaj rahatlığına erişebilirsiniz.
Günlük yapılan masaj ile vücudunuza daha hızlı toparlanması, kendini yenilemesi için fırsat verin.