Pandemide Masaj

Pandemi Sürecinde Masajın Önemi

Pandemi ile yaşamak inanılmaz derecede sinir bozucu ve bu yüzden yaşadığımız bu stresi ve gerginliği azaltmaya yardımcı olmak için rahatlatıcı bir masaj yaptırma fikri de eminiz hepimizin çok hoşuna gider. Geldiğimiz şu noktada ülkemizde sıkı önlemler alınmaya başladı ve tam kapanmaya girdik. Bu da zaten var olan stresimizi daha da artırırken bizi hareketsizliğe de itmekte.

Ancak şu anda teknik olarak masaj yaptırılmasına izin verilmiyor olsa da yasaklar kalktıktan sonra da, en azından pandeminin etkisi iyice kayboluncaya kadar masajı insan eliyle yaptırmak aslında iyi bir fikir mi? Yüksek riskliyseniz veya yüksek riskli biriyle sık sık temas halindeyseniz, diğer insanlarla yakın teması mümkün olduğunca en aza indirmek en iyisidir. Doktorların ortak görüşü olarak iki kişi bir araya geldiğinde her ikisinde de herhangi bir belirti olmasa da birinin enfekte olma riski her zaman vardır.

Ancak masaj yaptırmak, hele ki günümüzün teknolojisindeki masaj koltuklarıyla son derece hijyenik ve konforlu olmaktadır. Genel sağlık durumunuzun iyi olması ile masaj koltuklarında rahatça istediğiniz tarzda programla istediğiniz zaman ve dakikada masaj yaptırmanız mümkün.

Hepimizin şu anda yaşadığımız stresten ve hareketsizlikten kurtulmak ve yaşadığımız süreci bir nebze olsun hafifletmek için bir yola ihtiyacı var ve bunu vücut yapınızı analiz edip size uygun masajı yapabilen masaj koltukları ile yapmak mümkün.

Maskeniz olmadan risk taşımadan masaj koltuklarıyla masaj yaptırın

Yüz maskemiz olmadan artık sokakta yürüyemiyor veya dışarıda birbirimizle konuşamıyoruz bile. Akla masaj yaptırmak gelince de bu önlemleri almak zaten kaçınılmazdır. Ancak evinizin hijyen ve konforunda rahatça masaj yaptırabilir, pasif jimnastik programıyla vücudunuzdaki kaslara hareket imkanı verebilirsiniz. Elbette masaj stresinize iyi gelip bir miktar vücudunuza hareket sağlasa da masajı evde yapacağınız basit egzersizlerle de desteklemek bağışıklık sisteminizi korumanıza ve güçlendirmenize yardımcı olacaktır.

Riski minimuma indirmek için evde masaj yaptırın

Değişen koşulları göz önüne aldığımızda eskisi gibi özel masaj salonlarına gidip masaj yaptırmayı veya otellerin spalarına gitmeyi riskli bulabilirsiniz. Bu açıdan kendi evinizde masaj yaptırmanın en güvenli seçenek olduğu ve bundan sonra da pandemi devam ettiği müddetçe en güvenli yer olan evimizde masaj almak en iyi seçimdir. Daha da iyisi dışarıdan bulaş riski taşıyabilecek olan bir insandan ziyade bu işi en iyi ve hızlı şekilde yapabilen masaj koltukları olabilir.

Nihayetinde, etrafta ne kadar çok insan varsa, enfekte olan biri de o kadar fazla olacaktır, bu nedenle riski her zaman minimize etmek en iyi seçenek olacaktır.

Her bütçeye uygun bir masaj koltuğu bulunabilir. Veya temel fonksiyonları yapabilen maharetli masaj minderlerini ve gelişmiş ayak masaj aletlerini de alternatifler arasına alabilirsiniz. Seçiminizi yapmadan önce web sitemizdeki tüm ürünleri inceleyebilir, farklarına bakabilirsiniz. Karar veremediğiniz her an bir telefon kadar yakınız. Satış mühendislerimiz sizin için en uygun koltuk veya masaj aletini seçmenize yardımcı olacaktır.

Hastaysan masaj yaptırma

Kendinizi basit bir yorgunluktan veya günlük stresin verdiği keyifsizlikten farklı olarak hasta hissediyorsanız masajınıza ara verip hekime danışmalısınız. Vücudunuzda yaralar varsa veya ateş, titreme, öksürük, boğaz ağrısı, tat veya koku kaybı, nefes darlığı veya nefes almada güçlük gibi potansiyel COVID-19 semptomları oluşmuşsa, masajınızı iptal etmek en iyisidir. Hekim tavsiyesi ile hastalığınız da geçtikten sonra masaj yaptırmaya devam edebilirsiniz. Yaşadığımız COVID-19 yıllarında birçok seçenek gibi, hiçbir şey %100 güvenli olmayacak ancak bu durum sağlık tedavilerini almayacağımız anlamına gelmez.

Çok stresli zamanlarda yaşıyoruz ve birçok insanda bu stres ve endişe fiziksel gerilimle de kendini gösteriyor. Bu yüzden bu durumu yönetmeye yardımcı olmak için olabildiğince güvenli şekilde masaj almak önemlidir. Ancak hijyenik masaj koltukları ve çeşitli masaj aletleri ile sağlığınıza bakarken, başka sağlık önlemleri de aldığınızdan emin olun. Evinizde kaldığınız süre boyunca beslenmenize dikkat edin. Kendinize yapabileceğiniz kadar egzersiz programı oluşturun ve disiplinli şekilde bunu devam ettirin. İzin verilen süre ve zamanlarda yüz maskenizi takarak dolaşın, özellikle toplu taşıma gibi uzun süre aynı ortamda kalacağınız kapalı alanlarda çift maske takın ve ellerinizi muntazam aralıklarla yıkayın veya dezenfekte edin.

Uzmanlar hala COVID-19’u öğreniyor. Şu an virüs hakkında bildiklerimiz bu kadar ancak bilgiler arttıkça virüsle baş etme yöntemlerimiz de yaşadığımız duruma göre değişecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Giriş yap
Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Bizi arayın